OKI B411. Co oznacza komunikat WYMIEŃ BĘBEN

Zasada działania drukarki laserowOKI B411 bębenej polega na tym, że obraz przekazy przez komputer do drukarki  jest nanoszony na papier przy użyciu bębna światłoczułego, a następnie jest on wprasowywany na trwałe przy udziale wysokiej temperatury. Bęben światłoczuły jest więc kluczowym elementem uczestniczącym w procesie wydruku. Od jego jakości zależy jakość wydruku. Gdy bęben, a szczególnie jego wałek światłoczuły jest złej jakości bądź uszkodzony mechanicznie (porysowany), to wydruk będzie niewyraźny, pobrudzony lub wręcz bardzo blady.

Z tego też powodu producenci drukarek laserowych, w których bęben jest elementem oddzielnym, dbają o to, aby użytkownik nie używał już bębna, gdy wydrukuje on określoną ilość kopii. Bębny mają liczniki odliczające ilość wydrukowanych stron. Gdy licznik przekroczy ustaloną wartość, drukarka odmawia pracy – pojawia się komunikat „Wymień bęben”.

Licznik bębna w niektórych drukarkach znajdują się w samym bębnie, w innym  drukarkach jest na płycie elektroniki urządzenia. W przypadku drukarki OKI B411 producent zastosował oddzielny bęben z licznikiem umieszczonym w drukarce. Firma OKI ustaliła, że po wydrukowaniu 25 tys. stron, bęben jest już tak złej jakości, że należy go wymienić. Koszt zakupu nowego, oryginalnego bębna do drukarki OKI B411 to wydatek ok. 400zł brutto. Dla porównania ceny nowej drukarki to ok. 500zł. Nie dziwi więc, że wielu użytkowników szuka innego rozwiązania problemu zużytego bębna. Takie rozwiązanie istnieje.

Bęben w drukarce składa się z wałka światłoczułego, paru innych wałków napędowych, zbiornika na toner i paru innych elemantów. Jedynym realnie zużywającym się podzespołem jest wałek światłoczuły. Okazuje się, że ten wałek po wydrukowaniu 25000 stron daje jedynie nieznacznie gorszy wydruk w porównaniu z nowym wałkiem. Z doświadczenia naszego serwisu wynika, że dopiero po wydrukowaniu 100-150 tys. stron na jednym wałku światłoczułym, obraz jest zauważalnie gorszy. Zatem bęben światłoczuły można regenerować bez wymiany wałka światłoczułego nawet 6 razy. Później należy już wymienić wałek (nie cały bęben) na nowy.

Nasza firma oferuje profesjonalną usługę regeneracji bębna do drukarki OKI B411. Usługa polega na wyczyszczeniu bębna, usunięciu zużytego tonera, wymianie wałka światłoczułego gdy jest to konieczne (przy 7-8 regeneracji bębna lub gdy wałek jest uszkodzony mechanicznie) oraz wyzerowaniu licznika.  Dzięki w ten sposób przeprowadzonej regeneracji bębna, wydruk będzie wyraźny i czysty.

Dzięki regeneracji bębna obniżycie Państwo znacząco koszty eksploatacji drukarki. Koszt regeneracji w naszej firmie wynosi 150,00 zł brutto, jeśli nie ma konieczności wymiany wałka światłoczułego. Gdy musimy wymienić wałek, koszt wynosi 175,00 zł brutto.

Zobacz tez ...