Regeneracja tonerów i bębna SAMSUNG CLP-350

 Koszty oryginalnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek SAMSUNG nie należą do najmniejszych. Jest do zgodne z filozofią firm produkujących drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, która sprowadza się do stwierdzenia, że „im urządzenie jest tańsze w zakupie tym droższe są koszty eksploatacji”.

Koszty eksploatacji drukarek należących do klasy CLP-350 tj.

  • Samsung CLP-350N
  • Samsung CLP-351NK
  • Samsung CLP-351NKG

można znacznie zmniejszyć kupując zamiast oryginalnych tonerów (CLP-K350A, CLP-C350A, CLP-M350A, CLP-Y350A), sam proszek i wsypując go do zbiorników na toner. Tonery startowe zazwyczaj nie posiadają chip-a zliczającego. Tym niemniej w pamięci wewnętrznej drukarki (na płycie głównej) zapamiętywana jest liczba wydrukowanych stron. Jeśli ten licznik przekroczy określoną wartość (toner startowa czarny – na 1000 stron), drukarka zażąda wymiany tonera. Po uzupełnieniu tonera (zasypaniu proszkiem) drukarka nie wznowi pracy – po zużyciu tonera startowego (1000 stron) drukarka potrzebuje tonera z chipem. Taki chip można kupić w naszej firmie. Orientacyjny koszy chipu to 15-20 zł do tonera czarnego, 18-25zł do każdego z tonerów kolorowych. Lepszym rozwiązaniem jest zakup oryginalnego tonera (taki toner zakupujemy tylko jeden raz !!!). Po zużyciu tonera (nie startowego) użytkownik może napełnić zbiornik proszkiem, a nasza firma zresetuje chip zliczający (koszt resetu: chip „czarny”=10zł, każdy z chipów „kolorowych” po 11zł). W ten sposób wydatki na toner są minimalne.
Odrębnym problemem jest bęben światłoczuły (CLP-R350A). Producent założył jego żywotność na 20 000 stron (wydruk czarny), 12 500 stron (wydruk kolorowy). Jeśli licznik znajdujący się w bębnie wykaże na to, że należy bęben zmienić; drukarka wyświetli komunikat „Wymień zespół obrazowania” i przestanie drukować. Użytkownik musi wtedy kupić nowy bęben (wydatek ok. 500zł-600zł) lub przesłać do nas zużyty bęben celem jego regeneracji. Nasza firma dysponuje specjalistycznym programatorem, dzięki któremu resetujemy bębny (i tonery). Koszt sługi kształtuje się następująco:

  • Sam reset chipu zliczającego (bez konserwacji bębna) – 123,00 zł brutto
  • Pełna profesjonalna regeneracja bębna (reset chipu zliczającego, wyczyszczenie zbiorniczka na zużyty toner, konserwacja wszystkich wałków wewnętrznych, usunięcie pozostałości tonera)- 175,00 zł brutto

 

Zobacz tez ...