Regeneracja tonerów i bębna SAMSUNG CLP-300

programator_chipow_samsung     Koszty oryginalnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek SAMSUNG nie należą do najmniejszych. Jest do zgodne z filozofią firm produkujących drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, która sprowadza się do stwierdzenia, że „im urządzenie jest tańsze w zakupie tym droższe są koszty eksploatacji”.

  Koszty eksploatacji drukarek należących do klasy CLP-300 tj.

  • Samsung CLP-300
  • Samsung CLX-2160
  • Samsung CLX-3160

można znacznie zmniejszyć kupując zamiast oryginalnych tonerów (CLP-K300A, CLP-C300A, CLP-M300A, CLP-Y300A), sam proszek i wsypując go do zbiorników na toner. Tonery startowe zazwyczaj nie posiadają chip-a zliczającego. Tym niemniej w pamięci wewnętrznej drukarki (na płycie głównej) zapamiętywana jest liczba wydrukowanych stron. Jeśli ten licznik przekroczy określoną wartość (toner startowa czarny – na 1000 stron) – drukarka zażąda wymiany tonera. Po uzupełnieniu tonera (zasypaniu proszkiem) drukarka nie wznowi pracy – po zużyciu tonera startowego (1000 stron) drukarka potrzebuje tonera z chipem. Taki chip można kupić w naszej firmie. Orientacyjny koszy chipu to 15-20 zł do tonera czarnego, 18-25zł do każdego z tonerów kolorowych.  Lepszym rozwiązaniem jest zakup oryginalnego tonera (taki toner zakupujemy tylko jeden raz !!!). Po zużyciu tonera (nie startowego) użytkownik może napełnić zbiornik proszkiem, a nasza firma zresetuje chip zliczający (koszt resetu: chip „czarny”=10zł, każdy z chipów „kolorowych” po 11zł). W ten sposób wydatki na toner są minimalne.
     Odrębnym problemem jest bęben światłoczuły (CLP-R300A). Producent założył jego żywotność na  20 000 stron (wydruk czarny), 12 500 stron (wydruk kolorowy). Jeśli licznik znajdujący się w bębnie wykaże na to, że należy bęben zmienić – drukarka wyświetli komunikat „Wymień zespół obrazowania” i przestanie drukować. Użytkownik musi wtedy kupić nowy bęben (wydatek ok. 400zł) lub przesłać do nas zużyty bęben celem jego regeneracji. Nasza firma dysponuje specjalistycznym programatorem, dzięki któremu resetujemy bębny (i tonery). Koszt sługi kształtuje się następująco:

  • Sam reset chipu zliczającego (bez konserwacji bębna) – 123,00 zł brutto
  • Pełna profesjonalna regeneracja bębna (reset chipu zliczającego, wyczyszczenie zbiorniczka na zużyty toner, konserwacja wszystkich wałków wewnętrznych, usunięcie pozostałości tonera)- 175,00 zł brutto

 

Zobacz tez ...