Problemy z wysyłaniem poczty elektronicznej

emailOd 1 grudnia 2009 Telekomunikacja Polska S.A. wprowadza zmiany w obsłudze poczty elektronicznej, w wyniku których zablokowany zostanie port 25 wykorzystywany do obsługi poczty. Jeżeli korzystasz z Neostrady/DSL, sprawdź nasze zalecenia dotyczące zmian w konfiguracji programów pocztowych.

Użytkownicy Neostrady/DSL, którzy nie zmodyfikują ustawień w swoich programach pocztowych (Outlook Express, Microsoft Outlook, Windows Mail, Mozilla Thunderbird, Opera Mail itp.), nie będą mogli wysyłać wiadomości e-mail. Zmiana dotyczy poczty wysyłanej przez użytkownika za pomocą programu pocztowego i wymaga ustawienia portu serwera SMTP na 587 lub 465 (w przypadku połączeń SSL).

Jeśli w konfiguracji programu pocztowego jest już ustawiony port 465, nie są konieczne żadne dodatkowe działania. Jeśli w konfiguracji programu pocztowego jest ustawiony port 25, zmień go na 587.

Zmiany nie są konieczne jeżeli z poczty elektronicznej korzystasz za pośrednictwem strony WWW.  W przypadku, gdy nie jesteś pewien z jakiego dostępu do Internetu korzystasz – skontaktuj się z naszym serwisem.

Zobacz tez ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.