Naprawa zasilacza drukarki BROTHER DCP-7070DW

Brother DCP-7070DNUrządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-7070DW to czarno-biała drukarka, skaner oraz ksero w kompaktowej obudowie. Szybkie wydruki, wysoka rozdzielczość wydruku sprawiają, że ta urządzenie to znalazło wielu nabywców, nie tylko biznesowych ale i prywatnych. Takie urządzenie zapewnia  sprawną pracę niewielkim grupom roboczym. Pozwala to na redukcję zbędnych wydatków na dodatkowe maszyny oraz materiały eksploatacyjne. Pomimo iż jest to stosunkowo nowe urządzenie, a więc w większości objęte jeszcze gwarancją producenta, do naszego serwisu drukarek trafiły już te maszyny w celu ich konserwacji lub naprawy.

W większości przypadków dokonujemy konserwacji tych urządzeń, polegających na wyczyszczeniu separatorów stron i wszelkich wałków mających wpływ na jakość wydruków. W tych drukarkach napełnialiśmy też tonery. Niekiedy pojawiały się w tych drukarkach komunikaty „Błąd Bębna”. Powodem wystąpienia tego komunikatu jest zabrudzony drut koronowy. Po wyczyszczeniu tego elementu przez naszych serwisantów drukarka działa jak nowa.

Częstym problemem, z którym spotyka się nasz serwis komputerowy są problemy z jakością wydruku. Na wydruku mogą pojawić się przykładowo pionowe lub poziome linie, których na wydruku nie powinno być.

VerticalBlackLines

Aby sobie poradzić  z tym problemem nasz serwis zaleca przeprowadzenie tych czynności w urządzeniu wielofunkcyjnym Brother DCP-7070DN:

  • należy wyczyścić drut koronowy bębna przeciągając niebieski suwak,
  • upewnić się, że zielony suwak od drutu koronowego jest w pozycji wyjściowej – Home position.

Jeśli te czynności nie pomogą, uszkodzony może być bęben, toner lub fuser. Ale w tych przypadkach może pomóc tylko nasz serwis komputerowy.

W drukarkach Brother DCP-7070DN mocno obciążonych wydrukami, zachodziła potrzeba wymiany bębna światłoczułego na nowy. Użytkownik może tę czynność wykonać sam. Sposób wymiany opisany jest dokładnie na stronie internetowej producenta: REPLACE DRUM .

Są jednak takie awarie drukarki, z którymi sam użytkownik sobie nie poradzi i musi zgłosić się do specjalistycznego serwisu komputerowego. Taką awarii jest bez wątpienia uszkodzenie zasilacza. Naprawa takiego uszkodzenia, niezależnie od modelu drukarki, wymaga od serwisanta dużej wiedzy elektronicznej oraz doświadczenia. W pierwszej kolejności nasz serwis rozbiera drukarkę. Aby dotrzeć do zasilacza w większości urządzeń wielofunkcyjnych należy rozebrać praktycznie całą drukarkę. Niedoświadczony serwisant może uszkodzić mechanicznie obudowę, więc należy zastanowić się przed oddaniem urządzenia do niesprawdzonego serwisu. Gdy już dotrzemy do zasilacza należy go zdemontować i zdiagnozować. Wymaga to specjalistycznej wiedzy lub posiadania instrukcji serwisowej. Nasz serwis drukarek w przypadku niezbyt popularnych  naprawia je bez użycia serwisówek. W zasilaczach najczęściej ulegają uszkodzeniu tranzystory przetwornic i układy nimi sterujące. W układzie wyjściowym przetwornic często padają diody prostownicze. Nasz serwis drukarek doskonale radzi sobie z diagnozą uszkodzeń zasilaczy, posiada też części zamienne do nich. Dzięki temu jesteśmy w stanie w większości przypadków dokonać naprawy w trybie ekspresowym.

Zapraszamy do naszego serwisu komputerowego, mieszczącego się w Kaliszu przy ulicy Sukienniczej 2. Telefon do serwisantów drukarek (0-62) 76-76-999.

Zobacz tez ...