OKI B2540MFP. ZACIĘCIE PAPIERU, WYJMIJ TONER.

sprzeglo_magnetyczne_oki_b2540Urządzenia wielofunkcyjne OKI serii B2500MFP (B2500MFP, B2520MFP, B2540MFP, MB260MFP, MB280MFP, MB290MFP) oraz jej odpowiednik, produkowany przez firmę Xerox – model 3100MFP są jednymi z lepszych monochromatycznych urządzeń drukujących, sprawdzających się nawet przy dużej  ilości wydruków. Serwis tych drukarek nie nastręcza też większych problemów. Sprowadza się najczęściej do ich konserwacji czyli czyszczenia rolek pobierających papier, smarowania zębatek o tym podobnych czynności. Koszt materiałów eksploatacyjnych (kompatybilnych) też nie jest duży. Wystarczy napełnić zbiornik tonerem (proszkiem) i zastosować odpowiedni chip, aby drukarka działała na nieoryginalnym tonerach. Zdarzają się jednak poważniejsze problemy.

 Z doświadczenia naszego serwisu wynika, że najczęściej występującym awariami drukarek OKI serii B2500MFP są różnorodne problemy z pobieraniem papieru. Nie jest to dziwne, gdyż urządzenia te są wybierane przez użytkowników do dużej ilości wydruków, a im więcej wydruków tym częściej zdarzają się awarie mechanizmów poboru papieru. W tej grupie występują problemy, z którymi użytkownik może sobie sam poradzić, zdarzają się jednak awarie, które wymagają interwencji profesjonalnego serwisu drukarek. W przypadku utknięcia papieru w podajniku papieru drukarka może wyświetlić następujący komunikat:

ZACIĘCIE PAPIERU

WYJMIJ TONER

Aby rozwiązać tego typu problem należy:

  • Usunąć kasetę z tonerem i sprawdzić czy nie zablokował się arkusz papieru,
  • Usunąć kartkę papieru, która powoduje blokadę,
  • Wymienić kasetę z tonerem w urządzeniu,
  • Wyjąć podajnik papieru i sprawdzić czy papier nie zablokował się w podajniku,
  • Sprawdź, czy papier jest prawidłowo umieszczony w podajniku,
  • Sprawdzić czy obraca się rolka pobierania papieru.

W drukarkach OKI B2500MFP często zdarza się, że w momencie gdy drukarka powinna pobrać papier, nie obraca się rolka jego poboru. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być uszkodzenie sterownika (płyty elektroniki) lub układ zębatek, które odpowiadają za pobór papieru. Rozwiązanie tego typu problemu nie należy do łatwych, gdyż w odróżnieniu od w większości drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych w OKI B2500MFP zastosowano nietypowy mechanizm pobierania papieru. Podajnik papieru napędzany jest sprzęgłem magnetyczny (electromagnetic clutch). Podzespół ten przenosi moment obrotowy za pośrednictwem pola magnetycznego. Nie zachodzi tu zjawisko wzajemnego tarcia elementów pracujących (zębatek), dzięki czemu jest ono trwalsze w użytkowaniu niż standardowy mechanizm pobierania papieru.

 Nasz profesjonalny serwis drukarek poradzi sobie z tego typu awariami. Jest on w stanie naprawić zarówno płytę sterownika jak i sprzęgło magnetyczne. Na życzenie Klienta możliwa jest naprawa drukarki w trybie ekspresowym. Drukarkę naprawimy nawet w dniu dostarczenia uszkodzonego urządzenia do naszego serwisu.

 

Zobacz tez ...