Jak rozdzielić Neostradę na dwa komputery ?

konfiguracja_neostrady_Macie Państwo stałe łącze do internetu NEOSTRADA ? Telekomunikacja Polska SA sprzedając Państwu internet dostarczyła modem na złącze USB, przy pomocą którego łączycie się z siecią. Nie jest może optymalne rozwiązanie gdyż, dołączone do modemu oprogramowanie bardzo spowalnia pracę komputera. Jednak takie rozwiązanie jest wystarczające. Problem zaczyna się wtedy gdy macie Państwo więcej niż jeden komputer i chcecie jednocześnie na nich korzystać z internetu. Jedynym skutecznym i niezawodnym rozwiązaniem jest zakup routera, który będzie rozdzielał sygnał NEOSTRAD-y na te komputery. Nasz serwis przetestował dla Państwa wiele routerów sprawdzając ich możliwości, niezawodność pracy i co najważniejsze ich cenę. Z naszej analizy rynku wynika, że do użytku domowego dobrym rozwiązaniem jest zakup routerów firm EDIMAX lub DLINK. Do zastosowań biznesowych zalecamy urządzenia z większymi możliwościami konfiguracji – routery firm DLINK, LINKSYS.

Aby można było rozdzielić NEOSTRAD-ę na kilka komputerów należy skonfigurować router. Poniżej przedstawiamy parametry jakie należy ustawić, aby usługa NEOSTRADA działała bez zarzutu:

  • VPI : 0
  • VCI : 35
  • ISP: PPPoA/PPPoE
  • Username i Password: dane otrzymane od TP S.A.
  • Encapsulation: PPPoA VC – Mux

Po skonfigurowaniu routera należy tylko podłączyć do niego komputery (przewodowo lub bezprzewodowo) i pozostaje się cieszyć internetem na każdym z komputerów. Życzymy miłej zabawy !!!

Zobacz tez ...