BROTHER FAX-2920. Brudny wydruk. Co robić ? - Naprawa komputerów Jarocin

BROTHER FAX-2920. Brudny wydruk. Co robić ?

Brother Fax-2920 to laserowy faks naBrother Fax-2920 papier zwykły. W odróżnieniu od innych faxów konkurencyjnych firm posiada słuchawkę, co zapewnia doskonały komfort pracy w każdym biurze. Ten posiadający wiele funkcji faks z wyświetlaczem LCD jest niewielkie urządzeniem z podajnikiem na papier z góry. Po podłączeniu do komputera urządzenie spełnia funkcję drukarki. To wszystko sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie ma dużo miejsca. Nic więc dziwnego, że wiele firm i instytucji posiada to urządzenie na wyposażeniu.

Materiałami eksploatacyjnymi tego urządzenia są: bęben i toner. Standardowy toner wystarcza na wydruk 2500 stron, bęben natomiast 12000 stron. Przy normalnej pracy praktycznie wymienia się co jakiś czas toner. Bęben natomiast zazwyczaj wystarcza na cały czas wykorzystywania urządzenia. W urządzeniu Brother-a po kilku latach eksploatacji mogą pojawić się problemy z jakością druku. Wydruki są coraz brudniejsze. Na wydrukach mogą występować:

  • widoczne ubytki,
  • widoczne plamy tonera,
  • wydruk może być jasny lub wyblakły,
  • na stronie widoczne są pionowe smugi lub pasy,
  • na papierze widoczny jest rozmazany toner,
  • na stronie widoczne są powtarzające się w regularnych odstępach znaki.

Aby rozwiązać problemy z jakością wydruku należy przeprowadzić konserwację urządzenia. W pierwszej kolejności należy wymontować i wyczyścić bęben światłoczuły:

Bęban FAX-2920

Należy usunąć zbędny toner, sprawdzić stan wałka światłoczułego i w razie potrzeby go wymienić, wyczyścić wszystkie wałki, zakonserwować zębatki. Konserwację musi przeprowadzić profesjonalny i wykwalifikowany serwis, gdyż bęben jest precyzyjnym podzespołem i ingerencja nieprzeszkolonego użytkownika może spowodować jego bezpowrotne uszkodzenie.

Następnie trzeba sprawdzić stan tonera. Jeśli jest on zabrudzony resztkami tonera-proszku lub po jego potrząśnięciu zaczyna się z niego sypać – trzeba toner wymienić na nowy lub go naprawić. Nasz serwis potrafi to zrobić. Specjalizujemy się konserwacji tonerów nie tylko do urządzeń BROTHER-a. W razie potrzeby wymieniamy w nim listwy rozprowadzające toner.

Po konserwacji lub naprawie bębna i zbiornika na toner fax powinien działać jak nowy.


Masz problem z drukarką ?

Serwis drukarek laserowych KępnoOd 1994 roku zajmujemy się naprawami drukarek. Serwisujemy drukarki laserowe, atramentowe, igłowe oraz urządzenia wielofunkcyjne. Nasz serwis jest do Państwa dyspozycji. Naprawiamy głowice drukujące, zasilacze drukarek, bębny światłoczułe i pasy transferowe. Nasi Klienci są z Konina, Sieradza, Kalisza, Turku, Ostrowa, Krotoszyna, Ostrzeszowa. W razie potrzeby dojedziemy do Państwa i naprawimy drukarkę na miejscu a w razie gdy naprawa na miejscu jest niemożliwa możemy zaproponować sprzęt zastępczy. Najczęściej serwisujemy drukarki HP, Brother, Kyocera, Samsung, Xerox, Lexmark, Canon, EPSON. Obsługujemy firmy, szkoły, urzędy i klientów indywidualnych.

Naprawa drukarek atramentowych Kępnotel. (0-62) 76-76-999
email: irek@SerwisKomputerowy.kalisz.plserwis drukarek, Konin, Ostrów Wlkp., CANON, BROTHER, Jarocin, Xerox, Pleszew, drukarki HP, naprawa drukarek, urządzenie wielofunkcyjne SAMSUNG, Samsung, drukarki atramentowe, RICOH, HP

Zobacz tez ...