BROTHER FAX-2920. Brudny wydruk. Co robić ?

Brother Fax-2920 to laserowy faks naBrother Fax-2920 papier zwykły. W odróżnieniu od innych faxów konkurencyjnych firm posiada słuchawkę, co zapewnia doskonały komfort pracy w każdym biurze. Ten posiadający wiele funkcji faks z wyświetlaczem LCD jest niewielkie urządzeniem z podajnikiem na papier z góry. Po podłączeniu do komputera urządzenie spełnia funkcję drukarki. To wszystko sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie ma dużo miejsca. Nic więc dziwnego, że wiele firm i instytucji posiada to urządzenie na wyposażeniu.

Materiałami eksploatacyjnymi tego urządzenia są: bęben i toner. Standardowy toner wystarcza na wydruk 2500 stron, bęben natomiast 12000 stron. Przy normalnej pracy praktycznie wymienia się co jakiś czas toner. Bęben natomiast zazwyczaj wystarcza na cały czas wykorzystywania urządzenia. W urządzeniu Brother-a po kilku latach eksploatacji mogą pojawić się problemy z jakością druku. Wydruki są coraz brudniejsze. Na wydrukach mogą występować:

  • widoczne ubytki,
  • widoczne plamy tonera,
  • wydruk może być jasny lub wyblakły,
  • na stronie widoczne są pionowe smugi lub pasy,
  • na papierze widoczny jest rozmazany toner,
  • na stronie widoczne są powtarzające się w regularnych odstępach znaki.

Aby rozwiązać problemy z jakością wydruku należy przeprowadzić konserwację urządzenia. W pierwszej kolejności należy wymontować i wyczyścić bęben światłoczuły:

Bęban FAX-2920

Należy usunąć zbędny toner, sprawdzić stan wałka światłoczułego i w razie potrzeby go wymienić, wyczyścić wszystkie wałki, zakonserwować zębatki. Konserwację musi przeprowadzić profesjonalny i wykwalifikowany serwis, gdyż bęben jest precyzyjnym podzespołem i ingerencja nieprzeszkolonego użytkownika może spowodować jego bezpowrotne uszkodzenie.

Następnie trzeba sprawdzić stan tonera. Jeśli jest on zabrudzony resztkami tonera-proszku lub po jego potrząśnięciu zaczyna się z niego sypać – trzeba toner wymienić na nowy lub go naprawić. Nasz serwis potrafi to zrobić. Specjalizujemy się konserwacji tonerów nie tylko do urządzeń BROTHER-a. W razie potrzeby wymieniamy w nim listwy rozprowadzające toner.

Po konserwacji lub naprawie bębna i zbiornika na toner fax powinien działać jak nowy.

Zobacz tez ...