Blady, niewyraźny wydruk na drukarce OKI B411 po wymianie tonera

 Drukarka OKI B411Drukarki OKI serii B411 są popularnymi urządzeniami laserowymi nie tylko do zastosowań domowych ale również firmowych. Posiada ona dobre parametry techniczne.

  • Szybkość druku do 33 str./min i czas pierwszego wydruku – mniej niż 5 sekund,
  • Wydajny procesor 330MHz i 64MB pamięci (rozszerzalne do 320MB),
  • Rozdzielczość 600 x 2400 DPI,
  • Automatyczny druk dwustronny i rozszerzalna pojemność papieru do 781 arkuszy,
  • Niezawodna technologia druku cyfrowego LED.

Ponadto na drukarkę producent udziela gwarancji 36 miesięcy. Jednakże aby skorzystać z tej gwarancji  użytkownik musi korzystać tylko z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Serwis firmy OKI bardzo rygorystycznie to sprawdza. Gdy stwierdzi, że Klient używał np. nieoryginalnego tonera, odmawia naprawy. Dlatego też Klient musi wybrać: czy korzystać z drogich, oryginalnych tonerów (i mieć gwarancję na drukarkę) czy też tanich tonerów kompatybilnych (i stracić gwarancję).

Koszt oryginalnego tonera, którego wydajność wynosi  3000 stron to ok. 300 zł brutto. Taki toner zapewnia dobrą jakość wydruku oraz trwałość bębna światłoczułego. Dla porównanie koszt kompatybilnego tonera (proszku) plus chip-a to wydatek ok. 25-50 zł brutto. Jeśli zakupi się alternatywny toner od sprawdzonego dostawcy to jakość wydruku nie będzie ustępować jakości oryginału. Taki toner też nie uszkodzi bębna światłoczułego. Trzeba jednak mieć świadomość, że zastosowania kiepskiego tonera (proszku) spowoduje, że wydruk będzie złej jakości, a ponadto może przyczynić się do uszkodzenie bębna światłoczułego. Uszkodzenie bębna objawia się bardzo bladym oraz niewyraźnym wydrukiem:

OKI B411 przed konserwacją bębnaDo naszego serwisu bardzo często trafiają drukarki OKI B411, w których użytkownik korzystał z nieoryginalnych tonerów. W wielu przypadkach wystarczy wymienić sam proszek na odpowiedni toner i drukarka działa jak nowa. W niektórych jednak przypadkach to jednak nie wystarczy. Wtedy należy wymienić lub naprawić bęben. Koszt oryginalnego i nowego bębna do OKI B411 to wydatek ok. 400 zł brutto. Dlatego też bardziej opłaca się go naprawić. Nasz serwis ma duże doświadczenie w naprawach bębnów do OKI B411. Po naprawie w naszej firmie wydruk znów będzie wyraźny i bez żadnych smug:

OKI B411 po konserwacji

Koszt naprawy bębna to 150-180 zł brutto (w zależności od tego czy będzie konieczność wymiany wałka światłoczułego czy też nie).

Zapraszamy do naszego serwisu.

Zobacz tez ...