SAMSUNG CLX-3185. Wymień zespół utrwalający. - Serwis komputerowy Krotoszyn

SAMSUNG CLX-3185. Wymień zespół utrwalający.

Fuser SAMSUNG CLX-3185Zespół grzewczy, zwany też fuserem  jest głównym elementem każdej drukarki laserowej zarówno czarno-białej jak i kolorowej. Jest zbudowany zazwyczaj z dwóch współpracujących ze sobą wałków. Papier wraz z naniesionym na niego tonerem przechodzi pomiędzy tymi wałkami. Zadaniem fusera jest wprasowanie tonera w papier. Toner jest na trwale zespalany z papierem pod wpływem temperatury ok. 200°C. Jeden z wałków fusera wyposażony jest grzałkę. Ponieważ drukarka laserowa może wydrukować  stronę po 10-20 sekundach od momentu jej załączenia, grzałka musi mieć wystarczająco dużą moc, aby w tak krótkim czasie nagrzać wałki do odpowiedniej temperatury. Stąd też pobór prądu (szczególnie w momencie załączania i wydruku) każdej drukarki laserowej jest bardzo duży.

Wałki zespołu utrwalającego muszą być pokryte odpowiednią substancją, która z jednej strony nie pozwoli na przyklejenie się do nich tonera, a z drugiej ochroni wrażliwe elementy wałka przed działaniem wysokiej temperatury. Rolę tej substancji najczęściej spełnia oleju silikonowy nałożony na wałek w postaci cienkiej powłoki. W trakcie eksploatacji drukarek laserowych ulegają wszystkie elementy zespołu grzewczego: zużyciu ulegają zębatki, grzałka, powłoka wałków. Producenci drukarek zazwyczaj określają żywotność fuser-a na kilkaset tys. wydruków. Gdy licznik zespołu utrwalającego zbliża się do tej granicy, urządzenie zaczyna sygnalizować konieczność jego wymiany. W drukarce Samsung CLX-3185 pojawia się na wyświetlaczu komunikat  „Wymien wkrotce zespol utwal.”  Gdy licznik przekroczy granicę żywotności fusera, drukarka blokuje się i odmawia współpracy.

Do naszego serwisu wielokrotnie trafiały drukarki, w których urządzenie komunikowało konieczność wymiany fusera. Koszt wymiany zespołu grzewczego w drukarkach laserowych to wydatek kilkuset złotych. W urządzeniu wielofunkcyjnym SAMSUNG CLX-3185 wymiana fusera na nowy kosztuje ok. 350zł brutto. Warto więc zastanowić się czy montaż nowego zespołu grzewczego jest naprawdę potrzebny. Nasz serwis przed wymianą fuser-a sprawdza jego stan. Sprawdzamy stan wałków, zębatek i grzałki. Jeśli uszkodzone są folie grzewcze to wystarczy je wymienić na nowe. Jeśli zużyta jest grzałka – montujemy nową. Zużyte zębatki zastępuje się nowymi. Takie podejście do naprawy znacznie zmniejsza koszty uporania się z komunikatem nakazującego wymianę zespołu utrwalającego.

W większości drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, pomimo sygnalizacji konieczność wymiany fusera, nie ma konieczności jego wymiany. Sam użytkownik może stwierdzić czy trzeba wymienić lub naprawić zespół grzewczy. Trzeba sprawdzić:

  • Czy toner jest w całości wprasowany w papier; czy na papierze nie pozostają cząstki proszku, który po ruchu ręką rozmazuje się:

uszkodzony fuser SAMSUG CLX-385

  • Czy wydrukowany tekst nie jest „pofalowany”; czy na wydruku nie ma ciemnych znaków, występujących w regularnych odstępach równych obwodowi wałka termicznego:

uszkodzony fuserCLX-3185

Jeśli stan wydruku jest dobry, wystarczy zresetować licznik fusera i drukarka znów będzie działać bez problemu. Nasz serwis resetuje wszystkie liczniki materiałów eksploatacyjnych w drukarce SAMSUNG CLX-3185:

  • zespołu utrwalającego (fuser),
  • pasa transferowego (transfer belt),
  • bębna światłoczułego (imaging unit),
  • rolki transferowej (transfer roller),
  • rolki pobierającej (tray roller),
  • tonerów.

samsung stan materiałów eksploatacyjnych

Koszt resetu wybranego licznika jest nieporównywanie niższy niż koszt odpowiedniego podzespołu. Nasz serwis ma duże doświadczenie w resetowaniu liczników nie tylko w urządzeniach wielofunkcyjnych SAMSUNG CLX-3185. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.


Masz problem z drukarką ?

Naprawa drukarek atramentowych KaliszOd 1994 roku zajmujemy się naprawami drukarek. Serwisujemy drukarki laserowe, atramentowe, igłowe oraz urządzenia wielofunkcyjne. Nasz serwis jest do Państwa dyspozycji. Naprawiamy głowice drukujące, zasilacze drukarek, bębny światłoczułe i pasy transferowe. Nasi Klienci są z Konina, Sieradza, Kalisza, Turku, Ostrowa, Krotoszyna, Ostrzeszowa. W razie potrzeby dojedziemy do Państwa i naprawimy drukarkę na miejscu a w razie gdy naprawa na miejscu jest niemożliwa możemy zaproponować sprzęt zastępczy. Najczęściej serwisujemy drukarki HP, Brother, Kyocera, Samsung, Xerox, Lexmark, Canon, EPSON. Obsługujemy firmy, szkoły, urzędy i klientów indywidualnych.

Serwis drukarek laserowych Kalisztel. (0-62) 76-76-999
email: irek@SerwisKomputerowy.kalisz.plserwis drukarek, drukarka laserowa, drukarki EPSON, drukarki HP, urządzenie wielofunkcyjne Samsung, CANON, HP DeskJet, drukarki atramentowe, naprawa drukarek, OKI, drukarki OfficeJet, Samsung, Lexmark, EPSON

Zobacz tez ...