Drukarka Brother. Błąd 4F. Co robić ? - Naprawa komputerów Sieradz

Drukarka Brother. Błąd 4F. Co robić ?

brother_4f_blad1Urządzenia wielofunkcyjne firmy BROTHER są bardzo dobrymi drukarkami jeśli chodzi o jakość wydruku i koszty eksploatacji. Mają jednak jeden bardzo poważną wadę. Często się psują. Najczęstsza awaria tych urządzeń to błąd „4F”. Różne modele drukarek różnie go sygnalizują, ale zawsze pokazują numer błędu – i jest to właśnie „4F”.
Z doświadczenia naszego serwisu wynika, iż usterka ta jest praktycznie nienaprawialne. Naprawa wymagałaby bowiem wymiany głowicy, a koszt zakupu nowej głowicy przekracza cenę zakupu nowej drukarki.
Drukarki firmy BROTHER głowicę mają zamontowaną na stałe. Prawidłowa eksploatacja tego typu drukarek wymaga, aby urządzenie było cały czas podłączona do prądu. Wtedy co jakiś czas elektronika drukarki samoczynnie czyści sobie głowice i nie dopuści do ich zaschnięcia. Jeżeli użytkownik wyłączy drukarkę to drukarka nie wykona okresowego czyszczenia głowic. I jest to powód uszkodzenia głowicy.
Dlatego też nasz serwis zaleca, aby nie wyłączać z prądu tych drukarek.

 


Masz problem z drukarką ?

Serwis drukarek laserowych OstrzeszówOd 1994 roku zajmujemy się naprawami drukarek. Serwisujemy drukarki laserowe, atramentowe, igłowe oraz urządzenia wielofunkcyjne. Nasz serwis jest do Państwa dyspozycji. Naprawiamy głowice drukujące, zasilacze drukarek, bębny światłoczułe i pasy transferowe. Nasi Klienci są z Konina, Sieradza, Kalisza, Turku, Ostrowa, Krotoszyna, Ostrzeszowa. W razie potrzeby dojedziemy do Państwa i naprawimy drukarkę na miejscu a w razie gdy naprawa na miejscu jest niemożliwa możemy zaproponować sprzęt zastępczy. Najczęściej serwisujemy drukarki HP, Brother, Kyocera, Samsung, Xerox, Lexmark, Canon, EPSON. Obsługujemy firmy, szkoły, urzędy i klientów indywidualnych.

Naprawa drukarek atramentowych Ostrzeszówtel. (0-62) 76-76-999
email: irek@SerwisKomputerowy.kalisz.plserwis drukarek, OKI, Turek, urządzenie wielofunkcyjne Xerox, drukarka laserowa, urządzenie wielofunkcyjne Hewlett-Packard, Kalisz, Sieradz, Warta, urządzenie wielofunkcyjne HP OfficeJet, naprawa drukarek, Ricoh

Zobacz tez ...